Психологический порлат Psy-practice

Про підтримку

Проста підтримка. Важлива річ для кожного з нас, яку часом дуже не просто отримати.

Знайомі моменти коли підтримка необхідна, мовчазна чи говірлива, у вигляді міцного плеча на яке можна опертись, чи руки яка підштовхне. Підтримка буває різна, але що незмінне - справжня присутність іншого поруч. Витримування емоцій, слів, станів, що зовсім не просто. Але саме тоді ми можемо покластися на неї, і ця підтримка працює.

До чого ж тут тоді поради?

Вони про те, коли присутність тільки фактична.

Не з поганих намірів, але часто люди коли у них просять про підтримку, спритно починають підкидувати поради й плани, як ситуацію вирішити.

Поради це добре, але саме вони створюють умовну стіну між людьми, яка міцна і надійна, з готовими рішеннями, але не дозволяє бути оцій взаємній присутності. Крім того, поради, плани, мотиваційні підбадьорювання мають елемент знецінювання переживань іншого. Ніби кажуть що “тобі не плакатись і розказувати треба, а робити щось”. І це біда.І одразу в декількох площинах:

-Необхідність підтримки не означає, що людина не бачить вирішення ситуації. Їй потрібен тільки простір і додатковий ресурс, можливість розділити й пережити

-Впадання в поради тільки забирають ресурси й формують відчуття, що права побути й відчути ситуацію - немає

-І в решті решт, можуть сформувати небажання ділитись чимось взагалі, адже моральні настанови замість підтримки - не те.

Звичайно, і ми й до нас можуть приходити із потребою саме поради. Але зазвичай воно так і звучить.

І коли ми губимось в роздумах, що ж вдіяти людині в біді, варто подумати - я шукаю ці поради, бо мене про них попросили, чи це спосіб щось дати, не маючи змоги просто бути поруч?

І в такому випадку, немає нічого краще, ніж озвучування, того що нам потрібно, порада чи підтримка, і яка саме. “Просто обійми мене” “просто побудь зі мною”, “я хочу розказати й поплакати” чи будь-що інше.

І з іншої сторони, цінне питання, яке, на жаль, часто сприймають як ознаку неспроможності, хоча це зовсім навпаки: “Що я можу для тебе зробити?” “Як я можу тебе підтримати?”


Але, не до всіх і не завжди можна так звернутись і бути почутими. Тоді краще піти, і поставити головне питання: “Як Я можу себе підтримати й собі допомогти?”

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку