Психологический порлат Psy-practice

Найкоротший шлях до невдачі

Сьогодні ми поговоримо про нав’язливу залежність від думки інших людей стосовно нас і нашої діяльності. Один відомий психотерапевт, чиї відео я постійно переглядаю на платформі ютюб, підняв дуже цікаву тему для обговорення-залежність самооцінки від думки оточення.

Він озвучив фразу, яку я повністю і беззаперечно підтримую: «Я не знаю, який найкоротший шлях до досягнення успіху, я знаю, який найкоротший шлях до невдачі-це бажання сподобатися всім.»

Всі ми звичайно в тій чи іншій мірі залежимо від оцінки іншими людьми нас як особистостей, проте зазвичай це близьке коло значущих для нас людей (у дитячому віці-думка та відношення до нас значущого дорослого). Проте часто трапляються випадки, коли людина свідомо, або неусвідомлено намагається сподобатися кожній людині, яку зустрічає на своєму шляху.

В пошуках схвалення від кожного людина, яку надмірно хвилює думка інших може ігнорувати власні інтереси та потреби, піддаватись маніпулятивним впливам та найгірше-загубити власний образ та усвідомлення себе як особистості.

Більше того, нав’язлива ідея сподобатись всім завжди призводить до розчарування, оскільки її реалізація приречена на провал. Суспільство керується занадто різними пріоритетами та сповідує зовсім різні світоглядні течії, через що ваша поведінка, яка в одному колі буде сприйматись схвально та прихильно зустрінеться із супротивом та відразою в колі іншому.

Якщо враховувати зв’язок самооцінки із оцінюванням інших людей, то варто сказати, що самооцінка людини залежної від думки оточення може нестримно падати, простеливши червону доріжку до депресії.

Який вихід може бути найкращим із подібної ситуації? На мою думку, в першу чергу-це усвідомлення власних потреб, бажань, цінностей, а згодом-руйнування взаємозв’язку власної самооцінки від думки та оцінювань суспільства.

Будь-яка ваша діяльність знайде як позитивні відгуки, так і критику в тій чи іншій частині соціуму, тому важливо помічати як один так і інший аспект оцінки нашого оточення. Як же часто ми звертаємо увагу тільки на критику, ігноруючи підтримку та схвальне відношення. Коли ви робите щось для вас дійсно важливе, то в кінцевому підсумку думка оточуючих про це щось перестає бути настільки важливою.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Запис на консультацію в приватні повідомлення. Будьте щасливі та незалежні від думки оточуючих.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку