Психологический порлат Psy-practice

Намагатися вгадати, що хоче інший = не бачити реальну людину

Намагатися вгадати, що хоче інший = не бачити реальну людину 

Як часто вашому партнеру вдається вгадати що саме потрібно вам в кожній окремій ситуації? А вам вдається? 

Це нескінченне коло образ і претензій можна зупинити.

Ваші стосунки ніколи не будуть класними якщо ви обиратимете фантазувати, знати за іншого, а не намагатиметеся почути його/її потребу.

Ви, напевно, чули про проекції. І мені дуже подобається дивитись на них, як на щось добре, що спрощує наше життя. Це такий механізм, який допомагає нам минулий досвід та занння накласти на нову ситуацію, щоб зорієнтуватися в ній. Проекції знижують необхідність нескінченно розбиратися в всіх процесах.


Наприклад, якщо я обпеклася одного разу праскою, то навряд чи щоразу намагатимуся до неї доторкнутися. 

Саме з проекцій ми частенько намагаємося вгадати (знати), що людина відчуває, чого хоче. І це та ситуація, коли проекції нам не допомагають, а заважають. Наприклад:

я знаю, що якщо людина плаче і на її обличчі немає посмішки в цей момент - їй сумно (швидше за все проекція, що має сенс), і йому потрібно дати морозиво, щоб його попустило (навряд чи ця проекція має сенс у більшості ситуацій).


У нашій культурі заведено усіх розуміти, якщо ти не розумієш, не читаєш думки, не можеш сам здогадатися можеш отримати, як мінімум зпепеляючий погляд, або виявитися тим, хто ображає і людину, якій і так погано. Наче всі і так зрозуміло - "дітям - морозиво, жінкам - квіти". Але ви помічали, що це здогадування дуже рідко спрацьовує?

 

Коли ми намагаємося дати людині щось зі своїх уявлень, знань та досвіду, ми можемо помилятися і зрештою давати не те, що їй хотілося б. 


Перше, що треба усвідомити, і це вам дуже спростить життя, що ви не екстрасенс і перепитувати це нормально. 

Друге - якщо людина вам сама не скаже що їй потрібно, ви ніколи не здогадаєтесь самі, навіть якщо перечитаєте усі книги про такі ситуації і передивитесь усі фільми. 


Що може бути простіше, ніж спитати напряму?


Як перевірити свої проекції?

✅ уточнювати, перепитувати 

✅ повторити сказане людиною, щоб перевірити, чи правильно ви зрозуміли її

✅ слухати історію, не намагаючись зробити самостійно висновки

✅ спитати, чим особисто ви можете бути корисним для цієї людини, на яку допомогу/підтримку вона розраховує


Людина - не чистий лист і не той, хто прожив ідентичне з вами життя. Зустрічаючи людину, ми зустрічаємося з усім тим досвідом, який він здобув у житті, як і ви: абсолютно неповторним, і своїм персональним, у якійсь ситуації схожим на ваш, але чимось абсолютно іншим.

Побудувати відносини з реальною людиною можна тільки побачивши і почувши іншого, а не приписавши своє бачення про світ і заздалегідь зробивши висновки 🙌🏻


Якщо вам відгукуються мої думки - запрошую в психотерапію.

Тисни на моє ім'я і зможеш переглянути більше статей

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку