Психологический порлат Psy-practice

Кризи сімейних відносин

Як відомо, будь-яки стосунки проходять певні етапи розвитку і росту у часі. В психології головні етапи розвитку сімейних відносин називають кризами сім’ї. Встановлені найбільш гострі та емоційні періоди для сім’ї. Але це зовсім не означає, що у всіх сімейних пар кризові етапі виникають в один і той же час, та однаково переживаються.     
Переживання криз залежить від особистісних характеристик пари, від рівня емоційної зрілості партнерів та ступеню довіри та поваги один до одного, а також від бажання зберегти  свої відносини! 
Бажано бути ознайомленими в які періоди спільного життя можливе виникнення проблем, це допоможе вам уникнути сімейні кризи, або здолати їх з меншими втратами для себе і своєї сім’ї. 

Перша криза – це створення сім’ї. 
Це досить важкий період для закоханих, так як в цей час вони закладають основу своєї сім’ї. Часто молоді люди приносять сценарій подружнього життя із своїх батьківських сімей і намагаються жити по ньому в своїй новій сім’ї. І тут варто знаходити компроміс, створювати свою власну модель: який побут бажаєте мати, які у кожного обов’язки, як планується бюджет сім’ї і хто ним керує, як часто прийнятно відвідування батьків та родичів, наскільки батьки можуть втручатися у в стосунки молодят, як і з ким проводити вільний час, рівновага між власним та спільним часом. Всі ці та подібні питання слід обговорювати у відвертій розмові, щоб уникнути образ, сварок та недомовок.        

Наступна криза – народження дитини. 
На цьому етапі розвитку сім’ї виникають нові соціальні ролі – батька та мами, виникають нові обов’язки, новий уклад життя. Часто адаптуватися до ролі батьків складно обом партнерам, адже це період характеризується пожертвою власних інтересів на користь малюка. Але частіше жінки повністю розчиняються в дитині, забуваючи ще й про подружні обов’язки. І тоді чоловік відчуває себе зайвим, він з головою занурюється  в роботу, в науку, в хобі або до іншої жінки. Тому дуже важливо на цьому етапі залучати чоловіка до обов’язків по догляду за дитиною, щоб домінуючою на цьому етапі стала батьківська функція обох партнерів. 

Третя криза виникає, коли перша дитина іде  до школи.  
Тут відбувається ніби то перевірка ефективного батьківства. Наскільки добре виховали дитину, як добре вона підготовлена до школи, наскільки легко він заводить відносини з однолітками та дорослими. Паралельно з цим настає втомленість монотонністю життя, виникає нудьга: робота, сім’я,  нескінченні обов’язки та звичне сексуальне життя. На цьому етапі вірогідні любовні зв’язки на стороні,  пошук різноманітності з іншими. Щоб уникнути цього, намагайтесь проводити більше часу саме зі своєю другою половинкою: з’їздіть у відпустку вдвох ( дітей вже можна залишити на дідусів та бабусь), утворюйте романтичні вечері та прогулянки, спробуйте урізноманітнити секс ( нові пози, нові любовні ігри), і головне розмовляйте один з одним і намагайтесь почути, що саме вам хоче сказати ваш партнер.    

Четверта криза – це перехід дитини у підлітковий вік, а батьків у середній вік. 
Це час подвійної кризи: кризи дитини і кризи середнього віку батьків. Батьки переживають свою особистісну кризу: відбувається переоцінка свого життя, своїх успіхів та невдач, своїх стосунків с коханою людиною, підводяться підсумки своїх очікувань і сподівань. І паралельно з цим складним емоційним процесом батьків, дитина переживає етап дорослішання,  коли емоційно підліток прагне до незалежності, сепарації від батьків, а матеріально ще залежить від них. І ось у такому напруженні і знаходяться відносини у сім’ї на цьому етапі. І тут я радила б вам  звернутись до психолога, який вам допоможе впоратись с цим складним етапом вашого життя.    

П’ята криза – етап «спорожнілого гнізда». 
Це період життя, коли діти стали дорослими, матеріально незалежними, створили власні сім’ї та завели дітей. В цей час подружжя залишається у спорожнілого побуту, коли увесь фокус уваги зосереджений саме на них. І тут доводиться заново вчитись бути подружжям, будувати відносини вже пари, як у молоді роки. В цей же час часто люди виходять на пенсію, наступає депресія і відчуття старості. Але необхідно пам’ятати, що у вас є людина, яка багато років з вами разом будувала щасливе сімейне гніздо, і саме від вас залежить як ви проживете свої «золоті роки». Адже старість наступає, коли не має інтересу до життя. Отже, ходіть разом в музеї, театри, на екскурсії, начніть мандрувати до різних країн. Дозвольте собі все, що не могли дозволити поки зростали ваші діти , і коли, ви багато працювали.       

Отже кризові етапи сімейного життя доволі закономірні та передбачу вальні. 
Сподіваюсь, що дана стаття допоможе вам пережити всі кризові моменти, і відчувати себе щасливим у своїй власній сім’ї!
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку