Психологический порлат Psy-practice

Чому ми зраджуємо?

В одну хвилину все було добре, а наступної хвилини весь світ зруйнований, розірвані усі домовленості і плани на майбутнє. Зазвичай, подібний стан включає в себе такі почуття: лють, втрата, ганьба, гнів, біль, сором, образа, провина, розчарування, збентеження, заперечення, недовіра, задуха, знесилення, приниження. Навіть якщо партнер і здогадувався про зраду, розкриття злочину завжди є несподіванкою.

Сторона, яка скоїла обман, дійсно може поводитись як справжній шпигун та злочинець. Ось деякі ознаки такої поведінки: зміна звичок; приховування телефону та електронної пошти; зміна робочого графіку (постійні відрядження, затримка на роботі); виникнення нових захоплень (особливо, що стосується заняття спортом та дієтою); вороже ставлення до любовних проявів; зменшення емоції близькості; поводження присутності партнера відмінно від того, коли партнер не поряд. Ці ознаки не є сто відсотковим показником зради і навіть навпаки можуть не бути присутніми в поведінці партнера, але при цьому обман має місце. Психологічне передчуття невірності є гучним сигналом квестії в парі і вона може бути про вас, а не про партнера. Бо обман, часом, це несвідоме повідомлення про своє нещастя чи незадоволення в парі. То ж необхідно знайти час для відносин і обговорити свої підозри. Це дасть змогу з’ясувати, що сталося і куди рухається «човен». Чи він прямує в правильному напрямку, чи його вже несе на скелі.

Після викриття злочину (зради) стається судовий розгляд справи, де звинувачення можуть лунати з обох боків. І встановити причину стає важко, зрозуміти, хто насправді злочинець, а хто потерпілий. Ми, читачі, на час станемо присяжними та вислухаємо обох партнерів, і тільки після цього винесемо свій вердикт.

1.      Емоційний вакуум.

Емоції - це унікальна мова спілкування між людьми. Чи можна зрозуміти емоції іншої людини, якщо ти не знаєш цієї мови? Ні. В кожній сім’ї виховується свій індивідуальний культурний світогляд, свої соціальні відносини та емоційні стосунки. В парі стикаються ці два різни світи. І якщо з початку для спілкування вистачає гормонів та пристрасті, то з часом їх рівень в стосунках знижується, і слова «Ми розуміємо один одного без слів» змінюються на слова – «Він/вона мене просто не розуміє».

2.      Відсутність відкритості в спілкуванні.

Це тягнеться з дитинства, коли батьки унеможливлювали процес рівноцінного діалогу і дитина змушена була йти на шахрайство заради отримання забороненого. Страх слів руйнує стосунки, обман значно безпечніший ніж спілкування. Приховувати «скелетів» в шафі з часом стане просто не можливо за відсутності вільного місця. Змога в парі відкрито говорити про стосунки, як про погане так і про хороше, створює безпечну зону, де з’являться нові відчуття та стає можливим втілювати сексуальні бажання . Це місце хочеться боронити, а не руйнувати. Запам’ятайте одне головне правило спілкування: в ньому беруть участь двоє і воно вимагає не тільки говорити, а і вміння слухати без упереджень та захисту.

3.      Просто так…

Катастрофічне явище сьогодення - це вичерпання гормону задоволення. В наш час людина дуже легко витрачає серотонін на телебачення, соціальні мережі, легкий доступ до нікотину та наркотиків (алкоголю), великі порції цукру. Все це призводить до нудьги. І, як би це не жахливо було чути, але все більше випадків зради стаються заради позбавлення нудьги. Обман стає новою «наркотичною» залежністю, фантастичною шпигунською реальністю, де стимулюється виробка серотоніну, яка підкріплюється адреналіном.

4.      Помста.

Не тільки сексуальні відчуття партнер шукає в зраді. Зрада часом стає прихованим символом покарання за недоотримані відчуття в парі або за страждання і приниження. У випадку недоотримання відчуттів, партнер, що зрадив, сам інколи намагається викрити себе. Бо більше задоволення отримає, коли факт зради стане очевидним. В парі, де партнер, якому зрадили, є агресор, факт зради від нього приховується. В цьому випадку це символічно стає способом психологічного порятунку від отриманих страждань, особливо, коли від зради настає вагітність.

5.      Всі так роблять.

Займатися сексом поза шлюбом дуже часто  в суспільстві розглядається нормою поведінки. Як спроба першої сигарети, щоб не бути винятком в компанії курців. Особливо це розвинуто серед чоловіків для вдоволення своєї ієрархічної цінності в «зграї». Та цим не нехтують і жінки, «Бо усі подружки це вже спробували».

Може і норма, але про це варто домовитись, з’ясувати, чи хоче ваш партнер розділити ці цінності та чи готовий до таких стосунків.

6.      Страх.

Страх зізнатися партнерові в своїй «провині», що кохання вже нема, роман добіг до кінця. Не бажання втрачати час, вступаючи в довгі нудні або навпаки дуже емоційні діалоги. Сексуальні відносини з іншим, це трусливий спосіб розірвати стосунки. І під розірванням стосунків я маю на увазі, як стосунки з партнером так і з коханцем.   Обман не приховується, навіть навпаки залишається телефон без паролю на самому видному місці. Саме цим кажучи «Ви якось між собою договоріться, а я тут в стороні постою».

7.      Самотність

Духовна ізоляція в парі відбувається в гармонії з побутовими проблемами. Життя стає буденним, стосунки мають тільки поверхневий рівень. Навіть якщо в парі ще присутньою багато любові, один з партнерів може відчувати самотність та страждати від відчуття не бажаності, не важливості. Поява «третього» на початку роману повертає всі ці відчуття. Зрада стає порятунком, замість можливості поговорити чи звернутися до психотерапевта, партнер йде на обман. Але в стосунки з іншою людиною з часом повертається таж самотність і разом з нею приходить розгубленість та бажання все виправити, повернутись «додому». Бо причиною духовного голоду є не партнер.

8.      Опік від холоду.

Втрата пристрасті є одним з головних мотиваторів  зради. В парі можна залишатися добрими партнерами, гарними батьками, зразковим подружжям, але при цьому без любові, ідеальна, проте мертва пара. Сексуальні відносини виглядають як намагання допомогти старому знайомому в його фізіологічній потребі. Там, де колись було місце пристрасному коханні, в полум’ї якого все руйнувалося і відроджувалось, тепер стало морозно. Жага відновити пристрасть штовхає партнерів до пошуку коханців. Треба зазначити, що дуже часто в таких відносинах обидва партнери заводять собі сексуальний зв’язок з іншою людиною, при цьому про ніяке розлучення, на певному етапі, не йдеться мова.

9.      Я хочу жити.

Зрада стає способом відчути себе живим. Секс є символом відновлення життя. Це може статися в будь якій парі, особливо, коли партнер сприймається як сомо собою зрозумілим не важливим предметом інтер’єру.

10.  Щоб ти не робив, це змінює тебе на краще.

Про це найкраще розповідає анекдот. Зустрічаються дві подружки, одна з них коханка, інша дружина. Дружина весь час звинувачує свого чоловіка, що той ледащий і взагалі нездара. Коханка навпаки, не може нахвалитися своїм коханцем. На тому і закінчили свою розмову і розійшлись, не зрозумівши, що говорили про одну і ту ж людину.

Відсутність в сім’ї можливості відчути себе самостійним і самовпевненим штовхає на злочин. Стороння людина стає більш рідною і стосунки з нею більш бажаними. Зміни від таких відносин виглядають наче людина перебуває на лікуванні, вона худне, частіше посміхається, радіє життю. Дуже часто така зрада переходить у розлучення.

11.  А було кохання?

Виконання соціального обов’язку ще до сьогодні залишається актуальною потребою громадянина суспільства. Чоловік/дружина повинні мати певні ознаки для обрання їх в якості партнера, з яким треба увійти у шлюб. Ці особливості, на кшталт грошей, успіху, зовнішності, соціального походження не впливають на появу щирих почуттів. І коли з’являється справжня закоханість, вона зносить всі перешкоди. Навіть ті, що зроблені здоровим глуздом, який до недавно не підводив та вдало влаштував життя з  правильною людиною. Закоханість деякі вчені антропологи вважають еволюційною силою розвитку людей, а статеве тяжіння ставлять на друге місце. В цьому є сенс, кохання колись вважалося хворобою і за усіма фізіологічними ознаками воно так і  є.

 

 

 

Ми почули найрозповсюджені аргументи і причини зради. В деяких зрадник був злочинцем, а в деяких до злочину призвели дія або бездіяльність партнера. В стосунках кожна пара сама визначає правила гри. Причини дійсно різні від людини до людини, але всі вони стосуються бажання задовольнити потреби.  Більшість людей зраду приймають як секс, але майже завжди йдеться набагато більше. Люди йдуть на обман заради емоцій, вони хочуть турботи, бути прийнятими, поваги, любові, того, чого недоотримують в стосунках. Тому, більшість обману в парі пов’язано не з сексом, а саме з емоціями.

Роман на стороні - найяскравіша ознака того, що стосунки не мають більше бути такими, як вони є. Безумовно зрада є злочином, але вона може призвести як до руйнації, так і навпаки  зберегти шлюб, якщо двоє людей захочуть розглянути це як заклик до необхідності змінюватись. Зміни важкі, особливо коли це означає почати з спочатку, познайомитись з новою людиною, яку вважав добре знайомою. Біль від зради болить настільки сильно, що важко бути об’єктивним. Тому що б ви не вирішили, для лікування зверніться до досвідченого психолога. 

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!

Написать комментарий

Возврат к списку