Психологический порлат Psy-practice

ЧОГО ХОЧУТЬ ЧОЛОВІКИ

 


Гайд з відносин на основі книги Бренді Енглер «Чоловіки на моєї кушетці»



ЧОГО МИ ПОТРЕБУЄМО ТА ПРИ ЧОМУ ТУТ СЕКС


Люди, як їжачки, які притискаючись один до одного, намагаються зігрітися, але колють один одного голками, завдаючи біль. Люди потребують уваги, щоб їх чули, щоб вони були цікаві, але зводять таку кількість перешкод, не даючи один одному проникати всередину!


«Секс — це чисте полотно, на якому люди пишуть фарбами свої внутрішні психологічні світи. Це полотно може бути покрите виразами любові, радості та свята. А може стати і гігантським сміттєзвалищем несвідомого сміття, яке складається з глибоко похованих старих травм, неврозів та фіксацій».



СТРАХ ЗРАДИ ЧИ МАНІПУЛЯЦІЯ «НА ГАЧКУ»


Найлегше насадити на кривавий гачок ту, що чекає на свого принца на білому коні.

Зовсім не складно зробити будь-яку людину одержимою тобою. Спочатку чоловік, знаючи «що потрібно жінці» робить її богинею та королевою, підживлюючи її Его, а потім… по крихтах видає за «особливі заслуги» те, що раніше лилося рікою. Тепер вона має заслужити його прихильність. Найдієвіший спосіб розхитати будь-яку самооцінку - змусити ревнувати.


"Постійна загроза зради може бути гіршою, ніж реальна зрада".



ЧОМУ ПРИВАБЛЮЄ «ГИДКЕ»


Коли людина знає себе істинну, вміє аналізувати свої почуття, усвідомлює свої проекції, залишила позаду сепарацію від материнської фігури, здолала Едіпів комплекс, інтегрувала свою Тінь, то вона знайде спосіб перевести «мінус» у «плюс». Маю на увазі сублімацію.


«Дивне, огидне, жорстоке — все це часто дивує та бентежить нас. Але ви, схоже, найбільше сподіваєтеся на те, що ваші еротичні бажання — це не ваша справжня сутність, і при цьому боїтеся, що так воно і є».



ПОРНОГРАФІЯ


Порнографія задовольнить усі ваші фантазії, в основі яких може бути: ваш перший сексуальний досвід, не інтегрована травма, невирішені комплекси та внутрішні конфлікти тощо. Про свої бажання складно сказати своєму партнерові, бо страшно бути відкинутим, висміяним. Розкажи мені твою сексуальну фантазію і я скажу, с чим пов'язана твоя травма.

Наприклад, порнографія позбавляє тривоги, пов'язаної з близькістю. У порно можна займатися сексом з будь-якою жінкою та у будь-який спосіб. Немає прихильності, немає засудження. Можна не витрачати сили на пошук партнерки, не проходити складності побудови відносин. Все під рукою, коли ти забажаєш.

Але, заради справедливості - порно можна використовувати з користю для поповнення досвіду у реальних відносинах.



КУЛЬТУРНИЙ КОНТЕКСТ СЕКСУАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ЧОЛОВІКА


Протягом багатьох століть жінці потрібно було пристосовуватися до чоловіка. Від цього залежало її виживання (так не завжди було, але це інша історія). У нашому суспільстві століттями виховувалась хибна маскулінність, яка проявляється в образі мачо. Від хлопчика, який не пройшов необхідні етапи ініціації і не отримав підтримки та схвалення батька, потрібно стати чоловіком на підставі отримання паспорта, вступу/закінчення інституту тощо. На жаль, відносини між синами та батьками в більшості випадків схожі на суперництво, а не на підтримку.


«Культурний контекст дуже важливий для розуміння чоловічої сексуальної поведінки, оскільки в певному сенсі вона висловлює те, що є у соціальному середовищі. Нині наша психіка сильно заряджена ідеями домінування, змагань та влади».



СЕКС VS ЗАНЯТТЯ КОХАННЯМ


У жінок пробуджуються приховані страхи на деякі сексуальні запити чоловіків. У жінок спрацьовує жорстке табу на багато речей, які приносять насолоду, адже чоловіки століттями використовували секс, щоб показати свою владу, перш за все, над чоловіком суперником. Жінки в таких випадках лише інструмент. Секс також використовувався для приниження та покарання, це передумови прояву глибинних страхів. Тому у багатьох жінок пряма пропозиція «давай займемося сексом» викликає сором, який вона намагається прикрити невинним «займемося коханням». Ще одна причина, чому ми не називаємо речі своїми іменами — наша вразливість під час сексу. Ніхто не хоче почути у відповідь на свої бажання: "Фу, як ти можеш мені таке пропонувати!".


"Заняття любов'ю" - це приємна, безпечна, захищена зона. Але вона не дихає, вона не росте, життя в ній застоюється. І в результаті обидві сторони почуваються пов'язаними по руках та ногах. Насправді таке ставлення віддає контролем повним страху, а не любов'ю».



ПРОЯВИ СЕКСУАЛЬНОЇ ЕНЕРГІЇ


Найочевидніші прояви сексуальної енергії — чуттєва музика, м'яка та ніжна тканина, сяйво свічки, поезія. Сексуальна енергія у чоловіків проявляється в любові до дітей та тварин, умінні смачно готувати та в зайняттях творчістю. Сексуальність є у будь-якому занятті, де є насолода. Навіть якщо ви лагодите машину.




ГЛАДІАТОР або САДОВНИК


Якщо ми запитаємо будь-якого чоловіка чи жінку, якого чоловіка хоче жінка, то в більшості випадків почуємо однозначну відповідь: рішучого та сильного, пристрасного та владного. Але в реальному житті цей образ воїна-гладіатора буде деструктивним, агресивним і не надійним. На сеансах психотерапії жінки, скаржаться на те, що їх чоловіки: забувають який вони (жінки) люблять шоколад, не вміють із ними (жінками) говорити, підтримати потрібним їм (жінкам) чином.


«Можна отримати або фізично сильного мачо, агресивного типу, який чудовий у ліжку, але не годиться у партнери ніде, крім спальні, або «садівника» - чутливого, поетичного типу. Він розчісуватиме тобі волосся і купуватиме морозиво, коли в тебе ПМС, але при цьому може бути не такий вже й гарний у ліжку. Він займатиметься з тобою любов'ю, але не з тією владою та силою, яка б демонструвала його мужність».



ВСЯ СПРАВА В ПСИХОЛОГІЧНОЇ ЗРІЛОСТІ


Коли чоловік здатний відкрити в собі краще від садівника та гладіатора, то у відносинах він виявляє силу та ніжність, доброту та рішучість, він бере на себе провідну роль, але не пригнічує. Для цього необхідно мати доступ до емоційної сфери — вміти розуміти, що ти відчуваєш, що викликало це почуття і як його правильно проявити.



ЖІНКА У ПОШУКУ ЧОЛОВІКА


Приймаючи рішення про вступ у тривалі стосунки, жінці важливо поставити такі питання: як у нього із емоціями? Чи здатний він керувати гнівом? Чи атакуватиме? Чи всіляко уникатиме конфліктів? Чи зможе він знайти слова для смутку або запхне його подалі? Як він справляється зі стресом? Чи вміє він дарувати та приймати кохання? Чи спроможний він зберегти кохання, коли жінка його розчарує? Чи може їхні стосунки бути тією територією, де обоє збагатять одне одного своєю інакшістю, або займатимуться перевихованням один одного?



ЧОМУ ЧОЛОВІК, ЯКИЙ ХОЧЕ КОХАННЯ ШУКАЄ ЙОГО В ОБЛАСТІ СЕКСУ?


Ось ми нарешті і дісталися до моменту, де є відповідь на питання чого хочуть чоловіки. А точніше чому чоловік, який хоче кохання, шукає його в галузі сексу? Коли чоловіки говорять: "я не можу без сексу", "я — сексоголік", ми маємо справу з людиною, яка хоче бути певною, що її люблять. Щодня, щохвилини. Ця ненаситна емоційна потреба називається розладом близькості. В одному з досліджень 78% чоловіків, що часто змінюють сексуальних партнерок, походять із сімей у яких панувала атмосфера роз'єднаності, емоційної холодності та відчуження. Тому секс єдина (ще є хвороба, але це теж інша історія) можливість прояву емоційності. Свого роду комунікація про потреби.


«Сексуальність, замість бути вільним виразом любові, життя та еротизму, обтяжується іншими очікуваннями».




ТРИ МІФИ ПРО ЧОЛОВІЧУ СЕКСУАЛЬНІСТЬ


  • Чоловіки поділяють секс та кохання.
  • Чоловікам від жінки потрібен тільки секс, і чоловік зосереджений виключно на геніталіях.
  • Чоловіком керує інстинкт розмноження, тобто залишити свою сперму в якомога більшій кількості вагін.

Потреба в коханні пронизує все, що ми робимо — робота, секс, творчість, зустріч з друзями. Нам усім хочеться, щоб нас любили, правда, ніхто ще не звернувся за консультацією про те, як навчитися любити.



АРГУМЕНТИ НА КОРИСТЬ БЕЗЛИЧНОГО СЕКСУ


Приваблює в безособовому сексі -


«втеча від індивідуальності та здатність радіти суто тілесній стороні своєї природи, без «багажу», який додається у вигляді емоційної прихильності до конкретної людини».



КОЛИ СЕКС — СУРОГАТ КОХАННЯ


Якщо чоловік не навчився розуміти свої потреби і піклуватися про себе, то він фантазуватиме і шукатиме актрис чи акторів, які зіграли б ролі в його виставі. У своєї виставі він почуватиметься особливо потрібним, або могутнім, чи дуже привабливим, чи просто живим. 

Гомосексуалізм і донжуанство – показники психологічної незрілості чоловіка та його залежності від матері. Це яскраві приклади невирішеного материнського комплексу. У першому випадку свій гетеросексуальний потяг чоловік настільки тісно пов'язує з образом матері, що вона залишається єдиним об'єктом його кохання. Він не може мати стосунки з іншою жінкою оскільки не може допустити суперництва іншої жінки зі своєю матір'ю. Донжуанство - це вічний пошук ідеальної матері, яка віддає всю себе чоловікові і позбавлена якихось недоліків. Після сексу чоловік розчаровується у жінці, оскільки вона виявляється звичайною людиною, а не богинею з міфу. Завжди буде якесь «але», що заважає йому одружитися і взяти на себе відповідальність за майбутню родину.



ПСИХОТЕРАПІЯ — ВІДНОСИНИ, ЯКІ МАЮТЬ ЛІКУВАЛЬНИЙ ВПЛИВ


Глибинна психотерапія дає навички розуміння, вираження та проживання своїх почуттів. Психотерапія за методом символдрама допоможе відкрити та розвинути в собі заблоковані через особливості виховання, психологічної травми якості. На сеансах символдрами пацієнт навчається розуміти себе, змінювати своє життя та відкривати свої можливості через сновидіння та образи. Більше про метод символдрама у ТГ каналі "Розкажи мені свій сон".


«У психотерапії пацієнт відчуває у своїх відносинах з терапевтом нові почуття, які настільки сильні, що проламують його давні упередження, ілюзії та висновки про людей та світ. Але це відбувається не на інтелектуальному рівні, швидше це зміна інтуїтивна, народжена досвідом. Кінцевий результат її – надія».

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку