Емоційне насильство може існувати як єдина форма насильства, але також може співіснувати разом з іншими видами насильства, такими як фізичне чи сексуальне.
Цей тип жорстокого поводження може бути важче розпізнати, оскільки воно може існувати в різному ступені тяжкості.
Перегляньте свої дії та перевірте, чи не робите ви щось, що надає вам домінування та контролю над вашим партнером.
Погрози позбавити любові та прихильності. Умовні повага, вдячність та любов можуть бути ознакою того, що ви намагаєтесь контролювати чиїсь дії.
Газлайтинг. Коли ви говорите комусь, що те, що вони пережили, не є справжнім. Газлайтинг може змусити іншу особу засумніватися у власних судженнях.
Обзивання. Постійні обзивання та образи є емоційним насильством, яке призводить до зниженя самооцінки партнера та негативного емоційного стану.
Заборона конфіденційності. Може включати моніторинг активності телефона, відстеження місцеперебування або використання камер/записів для перегляду, або коли ви не даєте своєму партнеру часу на себе.
Перешкоди здобути освіту. Не дозволяючи комусь здобути освіту, ви обмежуєте їхні можливості незалежності.
Контроль над фінансами. Фінансове зловживання - контроль над фінансами іншої людини у спосіб, який не відповідає їхнім інтересам.
Постійна критика. Ви можете зашкодити самооцінці свого партнера, постійно критикуючи його, щоб легше контролювати.
Ізоляція партнера від родини чи/та друзів. Ця ізоляція насильницька, щоб прямо чи опосередковано перешкоджати комусь отримати доступ до їхніх соціальних зв’язків. Соціальна ізоляція полягає в тому, щоб заборонити комусь бачитися з певними людьми або вбити клин між партнером і його близькими.
Спостереження за діяльністю партнера. Моніторинг може відбуватися за допомогою пристроїв відстеження, камер або вимоги звітувати перед вами.
Намагання контролювати зовнішній вигляд - містить в собі заборону партнеру одягатися певним чином, робити певну зачіску, макіяж, оголювати певні частини тіла тощо.
Маніпулювання розумінням подій. Подібно до газлайтингу, це стосується того, як людина розуміє події. Ця маніпуляція може полягає в намаганнях переконати когось у тому, що їхній досвід чи сприйняття є неточними.
Погрози завдати шкоди родині, друзям або домашнім тваринам. Навіть якщо ви не виконаєте дії, погрози можуть викликати страх у людей і все одно вважаються насильством.
Зрада, щоб продемонструвати силу. Невірність іноді стає засобом контролю. Зрада як повідомлення - «Я можу робити те, що хочу».
Звинувачення іншої людини у власних діях. Відсутність відповідальності за власні помилки. Це може несправедливо покласти всю провину на одну особу, що створює дисбаланс контролю.
Пошкодження майна. Пошкодивши майно або речі під час сварки, ви можете викликати страх і натякнути, що збираєтеся завдати шкоди іншій людині.
Використання незахищеності. Користуючись чиєюсь незахищеністю, ви маніпулюєте нею, щоб отримати вигоду для себе.
Погроза поділитися/розкрити факти/речі. Погрожуючи поділитися компроментуючими фотографіями чи інформацією, ви створюєте несправедливий важіль впливу на іншу особу.
Шантаж. Шантаж означає вимогу чогось від когось на заміну за те, що ви не станете вживати дій, які завдадуть шкоди, наприклад, погрожуючи розповісти начальнику про крадіжку, якщо дружина (чоловік) розлучиться з вами.
Любовне «бомбардування». Любовне “бомбардування” означає обсипати когось непропорційною кількістю любові та прихильності на початку стосунків, щоб затягнути їх у хибне відчуття безпеки.
Робити себе центром розмови. Якщо партнер порушив питання щодо власних проблем, а ви перенаправляєте розмову на свої проблеми, це позбавляє іншу людину можливості розв'язувати свої завдання.
Применшення. Принижувати когось і змушувати їх думати, що вони неповноцінні.
Брехня та нечесність. Постійний обман і нечесність заплутують партнера, шкодячи його здатності довіряти близьким людям.