Психологический порлат Psy-practice

БДСМ та шкіряна спільнота (18+)

Будь які страхи і табу залежать від багатьох факторів. Це видно з того, що начебто живучи в один час, в одному соціально-економічному класі, навіть з одними релігійними поглядами, і навіть маючі однакові сучасні погляди на життя, ми все ж таки маємо різні поняття про табу, в більшості вони збігаються, але є відмінності. Більше того, навіть серед психологів є різні погляди на сексуальні стосунки і не з усіма вони готові працювати.  Так і в парі, бажання і страхи в сексі залишаються захованими під сімейну ковдру і назовні показуються дуже рідко. А багато чого залишається на рівні забороненого плоду і з певних причин не озвучується в партнерстві, вони можуть залишитися на рівні фантазій, а можуть знайти свої реалізації в інших аспектах життя.  

Ось декілька історичних цікавих аспектів розвитку сексуальних норм:

Почнемо з так зараз «бажаного» жіночого оргазму. До початку 20 століття в Європі жінки вважалися уособленням чистоти і невинності, на відміну від хтивих чоловіків. Жінки, які йшли за бажаннями свого тіла, визнавалися хворими або їм вішали клеймо суспільного осуду. Їм приписувалася хвороба, яка отримала назву «сказ матки», в науковій спільноті - істерія - підвищена сексуальна активність. Лікували звісно по-різному, катували холодним душем Шарко, зачиняли за високими мурами в монастирях або піддавали очищенню вогнем (спалювали як відьом).  На початку 19-го сторіччя прихильники суто фізіологічної природи «хвороби» застосовували для лікування мастурбацію. Часом лікарі настільки були обтяжені своєю роботою, що їм доводилося лікуватися самому, від фізичної втоми і оніміння рук. Так і з'явилися перші вібратори, спочатку механічні, а в подальшому і електричні. Але приблизно більше двох тисяч років тому, греки зналися на цьому, вони використовували хлібні палички Olisbo-Kollix, ну і звісно, знаючи грецькі вподобання тих часів, то хліб використовували за не призначенням не тільки дівчатами.

Взагалі грецькі традиції до початку нашої ери по міркам сьогодення відносяться до кримінальної відповідальності. Наприклад ритуал ініціалізації, який вводив юнака в доросле життя. Тут в основному головна роль надавалася не сексуальним відносинам, а саме роль пасивного і активного учасника з різним соціальним статусом. Це мало і культурне відображення в численних пригодах богів Олімпу. На сьогоднішній день це ще залишається традицією в племенах Нової Гвінеї, подібні роду обряди існують в африканських племенах і в ряді племен Амазонки.

Трата сперми - онанізм, через невірне трактування Біблії, чоловіча мастурбація на багато сторічь стала гріхом, засуджувалася церквою і навіть каралася фізично. В Америці робили повсюдне обрізання хлопчикам аж до початку 21 століття, щоб знизити збудження. Лікар Тіссо (1970р) говорив про шкоду від мастурбації, на його професійну думку вона викликає такі розлади, як імпотенцію, сліпоту, психічне і фізичне виснаження. Також цікаво, що боротьбі з мастурбацією ми завдячуємо виникненню сухих сніданків (кукурудзяні пластівці Келлога 1910 рік). Східні культурні традиції трату сперми порівнювали з витратою енергії Ци і вважали, що занадто часті заняття сексом, і тим більше мастурбація, виснажує тіло і життя. Є легенда про виникнення футболу, основним правилом якого являється гра без рук. Тим самим це повинно було відучити хлопчиків Вікторіанської епохи від мастурбації. Тобто сперма вважалася як якийсь магічний еліксир, що дає «життя» усьому. Подібного роду натяк на диво насіння існувало і в єгипетській міфології, бог Атум створив Ніл виплеснув надмірний потік свого насіння. Фараони, шануючи бога в день свята присвяченому Атуму, входили в річку для повторення цієї сцени.

Усе змінюється з часом, смаки і вподобання, дозволене і табуйоване. У нашому сьогодні є ще безліч абсурдних і страшних культурних традицій. Наприклад, жіночі обрізання в Африці, чоловіча subincision, кастрація і таке інше. Світ ще знаходиться в сексуальній революції, яка йде різними шляхами в пошуку своєї ідентичності. Для прикладу: з’являються такі субкультурі напрями, як асексуали; демісексуали; чайлдфрі; Male-bashing (чоловіче побиття); страх і ненависть між статями; чоловіки ненавидять жінок (men hate women); цифросексуали (віртуальна сексуальна реальність) sextexting; поліаморія; «право на оргазм». 

Зараз, по аналогії з попередніми статтями, познайомимось з деякими подробицями про БДСМ і вже після проголошення усіх відомих фактів за філіжанкою чогось смачного, ванільного, прицмокуючи роздуми, вирішимо для себе, може ми теж трохи є прихильники цієї субкультури?

Історія БДСМ.

Нова цікавість до цієї субкультури викликані нещодавніми книгами і фільмом «50-відтінків  сірого» як до чогось нового і раніше забороненого але це всього лише забуте. У  стародавньому Єгипті близькість могла бути публічна, як зараз в деяких парках Європи, наприклад, Вондельпарк в Амстердамі. У гробницях етрусків є зображення прочуханки жінок чоловіками саме з метою сексуального задоволення, поряд з зображеннями сексу з численними партнерами в присутності їхніх чоловіків. Ну і звісно греки, їх культура збагачена фізичним болем з еротичним підтекстом.   Японська техніка зв'язування Сібарі, що прийшла до нас з бойового зв'язування,  зараз широко поширилася серед БДСМ прихильників. Раніш ці фантазії зображувались на полотнах, де восьминоги обплутують тіло дівчини. Чоловікам зараз дуже пощастило, що винайшли лікарські засоби, які пробуджують сплячого «друга», адже до 19 століття еректильну дисфункцію лікували шляхом удушення. Аспекти БДСМ ми можемо відшукати в багатьох культурах світу: кабала та публічні порки входять в психологічні вподобання цілих націй, які звикли використовувати заради виховання дітей побиття,  в таких країнах, як правило прагнуть правління «залізним кулаком». В книзі сексу і кохання Кама Сутрі є розділи про подряпини, кусання та зміни ролей. Ритуальні бичування, що призводять до трансу віруючих, тих, хто наносить собі пошкодження так і тих, хто за цим спостерігає. Ну і звісно в кожному поважному стародавньому місті Европи на центральних площах проводили привселюдні страти, до речі багато речей з тортур інквізиції використовується в БДСМ. Терміни» садизм» і «мазохізм» походять від імен маркіза де Сада і нашого львів’янина Леопольда фон Захер-Мазоха. З. Фройд взагалі використовував поняття садизму і мазохізму, бажання до відтворення і одночасне прагнення до смерті як етапи розвитку людської психіки.  Прикладні дослідження сексу в Інституті Кінсі говорять, що п’ятдесят процентів жінок і чоловіків збуджуються від укусів.

БДСМ та шкіра – ця історія пов’язана з завершенням другої Світової війни, любові до мотоциклів, незалежності та домінуванні сексуальної мужності з допомогою чорного та шкіряного.

Зараз, хоча в БДСМ і присутні всі ці елементи, але є одне суттєве зауваження. БДСМ проти насилля! Зараз більш схоже на дорослі ігри з дуже чіткими правилами виключно за узгодженими діями, вони засновані на своїй законах. В цій субкультурі є юридичні угоди, свої системи цінностей, свої символи, терміни, позначення, чіткі ролі і межі поведінки, етичні і психологічні норми. БДСМ це взагалі не завжди про фізичне задоволення, це також про спосіб мислення і існування.

Трохи термінології.

БДСМ (BDSM) Отже, сам термін Б/Д (рабство і дисципліна), Д/С (домінування і скорення) і С/M (садизм і мазохізм). Основні заповіді -  безпечність, здоровий глузд, загальна згода.

Домінант (Dominant), Дом (Dom), Домме, Доміна, Домінатрікс - людина, яка здійснює контроль.

Покірний (submissive; Sub) - людина, яка бажає передати контроль над собою або певними аспектами свого життя домінуючому партнеру.

Захисник (Protector), контролер - той, хто виконує функцію "перевіряючого" покірних, як правило, перевіряє та оцінює потенційних домінантів на придатність і рекомендує дотримуватися безпечних практик.

Правило SSC (англ. Safe, Sane and Consensual) - безпека, обізнаність, добровільність

Безпечне слово, безпечний сигнал (вихід), кодове слово - попередньо призначене слово або невербальна сигналізація, що використовується для зупинки або уповільнення сцени SM (вони поділяються на кольори).

 

Скільки батогів у Вашій шафі?

В журналі «The Journal of Sex Research» 2019, Edward D. В в своїй статті повідомляє, що фантазії, які пов'язані з БДСМ, поширені  майже у 70% як у чоловіків, так і у жінок, в той час як близько 20% повідомили, що беруть участь в БДСМ. Наступне дослідження говорить про те, що фантазії щодо домінування під час сексу існують у 60 % чоловіків та 45% жінок.

Однак, переважна кількість людей відноситься до БДСМ як до сексуальної гри. Респонденти онлайн опитування (Dj Williams, 2016) відповіли, що асоціюють БДСМ з почуттям особистої свободи (89,7% учасників). Juliet Richters в 2008р. робить висновки в своїй статті, що загалом БДСМ, як субкультура, приваблива для меншості.

БДСМ - хвороба?

Ні! В переліку хвороб і проблем, пов'язаних зі здоров'ям в МКХ-11 сексуальний садомазохізм виключений. Інтереси до БДСМ більше не відповідають критеріям сексуальних збочень. Щоб дійсно говорити про відхилення, людина має прагнути до страждань, які мають пряму загрозу життю, або діяти відповідно до своїх сексуальних бажань без згоди іншої особи.  За цим твердженням Американська психіатрична асоціація в 2013 році вилучила БДСМ з психічних розладів. 

Цікавість до БДСМ підтверджує пошукова система Google. На запит «BDSM» вона видає майже мільярд результатів.  Крім того, Україна посідає за Google Trends перше місце серед країн, що шукають це слово використовуючи кирилицею. Треба відмітити, що зацікавленість до БДСМ більше серед мешканців міста Севастополь та Луганську, особливо починаючи з 2014 року. Бажання спробувати дивні заходи не є свідченням будь-якого розладу психічного здоров’я чи інших проблем, але потребує вивчення цього феномену соціальними психологами. 

Фразу «щось спробувати» ми частіше використовуємо для гастрономічних дивин. Може й курйозно порівнювати інтерес до нових кулінарних страв з сексуальними дослідженнями, але це все наша фізіологія і ми самі можемо вирішувати, як отримати насолоду від пізнання життя. Хоча здається мені, люди, що прагнуть з’їсти щось тривожно-екзотичне (риба Фугу; Блігія; Касу Марцу) теж смакують страх та бажання.

Про що говорять в БДСМ спільноті?

Відвідайте сайт . Там можна більше зрозуміти світогляд людей, що відкрито висловлюють свої почуття та бажання, для них БДСМ - це енергія та навіть духовності, і основною темою в їх спілкуванні є психологічна частині відносин.

Одна із теорій, яка пояснює психологічне бажання садизму, це те, що дитина під час виховання зазнавала насильницьких принципів, як від батьків, так і від вчителів в садочку, а потім і в школі (образливі слова особистості, висміювання перед класом, фізичне приниження, та навіть оцінювання носить форму садизму). Це філософські тонкощі будови суспільства і вони мають обговорюватись в великому колі біотичних принципів виховання сьогодення. Одна з теорій говорить про те, що бажання зазнавати психологічного болю нікуди не зникає разом з дорослішанням. Цю порожнечу, яка виникає в дорослому житті, психіка обов’язково формує бажання  заповнити. Ми самі потенційно створюємо ситуації, в яких будемо самостійно корити себе та звинувачувати в невдачах, це наче стимулює нас для виконання завдань. Тому БДСМ інколи використовують як контрольовану форму задоволення цієї психологічної культури життя в нашому світі. Але тут, на відміну від насилля, яке було спричинене в дитинстві, можна контролювати процес і рівень болю.  

Ментальні дебати, які виникають в субкультурі БДСМ, направлені на виявлення того, хто дійсно домінує в рольовій грі Dom, чи той, хто підкорюється. Адже у покірного є супер влада над домінантом. Саме він вирішує, що може робити Dom і саме Sub має стоп-слово, яке може бути використано в будь яку мить. Отож, хто тепер тут зверху?   

БДСМ та РОР-культура.

Будь-яка субкультура інколи находить своє відображення і в повсякденному житті. Так відбулося і з БДСМ.

Перше, що ви побачите в інтернеті при введенні в пошуковий рядок літери «БДСМ», це звісно порносайти. Наступним, скоріш за все, будуть магазини іграшок для дорослих, також кіно і література. І це все звісно має відношення до БДСМ, але воно більш «попсове» і звісно не відображає реальність цієї культури.

Як будь яка РОР-культура, що направлена на щось більш зрозуміле для більшості, вона також в кінцевому еквіваленті вимірюється грошима. Ланцюжок на шию став одним із буденних аксесуарів в сучасній моді, як і латексні, шкіряні костюми, високі чоботи. Не менше БДСМ представлений в сучасній цифровій культурі: ігри, аніме, манге. Кіноіндустрія теж не нехтує використанням образів домінування та підпорядкування з прямими натяками в одязі кіногероїв. Напевно, після прочитання цієї статті вам усюди будуть бачитись образи БДСМ субкультури. Наприклад, в магазинах іграшок, подивіться, у що вбрані найпопулярніші ляльки для дівчат?    Але від людей, які живуть та вибирають БДСМ як принцип існування, ви можете почути таке: «Будь ласка, заради любові до всього святого, не використовуйте 50 відтінків сірого, як керівництво для BDSM».

Тепер усі в БДСМ?

Зняття упередженості та стигматичного міркування необхідно в усіх суспільних відносинах. БДСМ це субкультура, вона живе за своїми законами і поняттями. Знання знімає страхи.

Існує поняття як «Оксамитовий БДСМ» - це точно повністю безпечно і не «NO extreme». Але є ті, хто заперечує традиції БДСМ, ця течія має абревіатуру RACK. Деякі з них стверджують, що принципи SSC це тільки красива вуаль, яка прикриває справжнє. RACK філософія каже лише про особисту відповідальність партнерів, які усвідомлюють, що немає безпечного, лише є проінформований і погоджений ризик, пов'язаний з запропонованою діяльністю. Простіше кажучи: «Ми дорослі і повністю погоджуємося з тим, що далі буде відбуватися».

Домінування і підкорення тісно пов’язано з володінням та управлінням владою між партнерами, що або підтверджує, або змінює соціальну конструкцію традиційних чоловічих та жіночих ролей. БДСМ це про відкритість і упередженість дій по відношенню до партнера. Однією з тем обговорення в БДСМ спільноті було те, що партнерка попросила її не називати образливими словами підчас гри, бо це принижує гідність жінок. Особисто мене це дуже вразило. Бо в нашому суспільстві дуже часто чуєш агресивні висловлювання, направлені як до чоловіків, так і до жінок, ба більше ці слова часто лунають навіть в спілкуванні між дитиною та батьками під час «моральної науки». Такими висловлюваннями не нехтують начальники по відношенню до підлеглих. Це часто стає темою жартів. Чи є в нас право на захист чи на стоп-слово? БДСМ гру можна припинити в будь яку мить, нажаль в житті це не так. Ніхто не має права вчиняти насилля.

Якщо ви стали свідком чи самі опинились в ситуації жорстокого поводження з собою, знайте, що є люди, які можуть допомогти. Це, Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, і Національна «гаряча» лінія з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації або просто зателефонуйте в 102. Після отримання належної допомоги, у подальшому, ви можете знайти професійну консультацію в центрах соціально-психологічної допомоги.

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку