Психологический порлат Psy-practice

Як вижити і не зійти з розуму батькам, коли карантин продовжили

Вже як 2 місяці, ми сидимо у чотирьох стінах, надіючись, що все зміниться і ми повернемося у звичний наш графік. Діти підуть у садочок та школу, студенти у вузи, а ми на роботу. Але це ніяк не стається, пандемія не зникає.
Ми втомилися, часом зриваємось на рідних або на телевізор чи комп’ютер від новин, які ми читаємо. Втомились мабуть усі, і великі, і малі. Але ми називаємось дорослими, тому змушені пропонувати щось нашим дітям, придумувати, чим їх зайняти, знаходити слова підтримки. Мабуть вже все спробували, але я ще намагатимусь підказати, можливо побачите ці поради якось по-іншому.
Спершу, важливо розуміти, що вік дітей має надважливе значення, тому потрібно розуміти, що пропонувати. Основою діяльністю дітей раннього віку є гра, а от для дітей підліткового віку є спілкуванням з однолітками, ну а для найстарших дітей майже студентів чи вже студентів – пошук себе, своєї професії та розвитку.
Найкращим прикладом для дітей є Ви та Ваші вчинки. Якщо Ви багато часу проводите за телефоном чи телевізором, лежачи на дивані, то і діти будуть брати з Вас приклад. Тож, якщо Ви хочете, щоб діти розвивались, удосконалювались, відволіклись від гаджетів, показуйте їм приклад.
Карантин – то якісь затяжні канікули, але потрібно робити домашнє. У всьому має бути «золота середина», тому трішки повчитися, а трішки відпочити, якщо це діти шкільного віку та студенти.
Дітям потрібно рухатися і кудись віддавати свою енергію, а в них, ой як її багато. Тому рекомендую розпочинати свій день зі спільної зарядки. Згадати свої шкільні уроки з фізкультури або включити зарядку на ютубі, вибір великий для різного віку.
Якщо раптом Ви батьки, які працюють вдома, то потрібно дітям повідомляти про розпорядок дня. В який час Ви будете зайняті, а коли зможете їм приділити час. А якщо Вам потрібно готувати їсти, не забудьте запросити до дійства дитину. Зараз у Вас більше часу, тож на цю справу можна виділити по максимум – це буде неймовірно приємне проведення часу з батьками і запам’ятається Вашим дітям. Повірте, якщо діти з часом забудуть, то у дорослому житті, на підсвідомому рівні, це буде додавати їм впевненості в собі та впевненості у своїх навиках.
Про виконання домашнього довго зупинятись не буду, але хочу наголосити, що все має бути в міру. Якщо дитина повідомляє Вам, що вона втомилась, дайте їй трохи часу на відпочинок. Хай продовжить згодом. Не очікуйте від дитини якісь досягнення та не змушуйте виконувати придуманий Вами «план», так як дитина і так знаходиться у стресі. Не спілкується з однокласниками, не гуляє на дитячому майданчику, не їде в гості до родичів та друзів.
Найціннішим для дитини є уміння вчитися та розвиватися. Вчіть разом з дитиною іноземну мову, такі навики швидко забуваються, а англійська чи німецька дуже знадобиться у житті. На тому ж ютубі можна знайти канали з розвиваючою інформацією, наприклад: канал «цікава наука». Вивчати історію України, бо хто не знає свого минулого, не буде мати майбутнього. Можна відвідувати онлайн-музеї України та світу, а можна онлайн відвідати театр чи оперу. Можна знайти час на творчість, тож можна малювати, ліпити, витинати, вишивати, в'язати, робити експерименти з хімії, вирощувати рослинку. Можна організувати марафон із прочитаних сторінок чи книжок між собою, щоб заохотити дітей. Можна пограти у різні цікаві розважальні ігри. Цей список можна продовжувати і продовжувати.
Хочу наголосити, що важливим має бути і Ваше психологічне здоров’я. Діти відчувають Вас, особливо у теперішньому часі, бо Ви постійно разом. Якщо Ви втомлені від цієї ситуації, Вам нічого не хочеться, спробуйте знайти в собі сили та ресурси. Наведу приклад поведінки під час небезпеки у літаку, в першу чергу кисневу маску потрібно встановлювати собі, а вже потім дитині. Тоді можна врятувати усіх. А якщо змінити порядок дій, може ніхто не врятуватись. Бережіть себе батьки, а якщо Ви не змозі справитися з таким станом, звертайтесь до психологів – це зовсім не соромно, а необхідно.
 
Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку