Психологический порлат Psy-practice

Гіперопіка: вплив на життя дитини

Як переконатися в тому, що турбота - це розумний комплекс дій, орієнтованих на благополуччя дитини, а не проекція на дітей власних психологічних проблем.

 🧏 Проявів гіперопіки існує безліч. Вони знаходять своє вираження в авторитарному стилі виховання або в надмірному заохоченні, в вимозі супердосягнень або в придушенні ініціативи і т.д.

 Проаналізуйте свої підходи. Якщо на наступні питання ви відповісте «так», існує велика ймовірність, що ви опікуєтеся дитиною занадто сильно.

 ❌ Ви вважаєте, що ваша думка єдино правильна, адже вона ґрунтується на життєвому досвіді? І вимагаєте від дитини беззаперечної згоди?

 ❌ Ви купуєте будь-яку іграшку, яку побажала дитина?

 ❌ Ви купуєте одяг для дитини в престижному бутику, щоб він/вона виглядав/ла в класі крутіше всіх?

 ❌ Ви не дозволяєте синові або дочці спілкуватися з однолітками або іншими людьми, які викликають у вас неприйняття, але обґрунтувати свою позицію не можете?

 ❌ Ви забороняєте дитині в присутності гостей голосно сміятися, висловлювати свою думку, виходити з-за столу без дозволу?

 ❌ На прогулянці ви дозволяєте сину чи дочці відходити не далі ніж на відстань витягнутої руки? Або забороняєте дитині-підлітку самостійно переміщатися по місту?

 ❌ Ви підслуховує за дверима, що робить дитина або про що говорить з однолітками?

 ❌ Ви люто критикуєте вчинки дитини?

 ❌ Ви не припускаєте, щоб оцінки були нижчими максимально можливих?

 ❌ Ви часто відвідуєте школу і постійно спілкуєтеся з педагогами?

 ❌ Ви не дозволяєте дитині виконувати прибирання або інші домашні справи?

 ❌ Ви кожен раз робите уроки разом з ним / з нею?

 🧏 Дитина - це особистість. І вона має право приймати власні рішення.

 🧏 Тотальний контроль загрожує тим, що дитина може страждати від емоційної пригніченості, відчувати невпевненість і труднощі в соціальній адаптації. Надмірна опіка, що виражається в заохоченні будь-яких примх, призводить до завищеної самооцінки і нездатності адекватно сприймати обставини.

 Діти повинні проявляти свою самостійність, а батьки - тільки коригувати їхні вчинки, не притискаючи права на вибір і власну думку.

З питань комунікації з дітьми або інших кризових ситуацій у вашій родині, будь ласка, звертайтеся за професійною консультацію!

 Бережіть і виховуйте дітей правильно! 🧏

Понравилась публикация? Поделись с друзьями!







Переклад назви:




Текст анонса:




Детальний текст:



Написать комментарий

Возврат к списку