Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам
Авторизация Регистрация
Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Особливості материнства та батьківства у перинатальному та неонатальному періоді життя дитини

Подписаться на автора Особливості материнства та батьківства у перинатальному та неонатальному періоді життя дитини
28 Октября 2014 09:36:18
4744

Становлення материнства та батьківства має свої особливості, що зумовлено гендерним аспектом переживання вагітності, пологів та новонародженості.            

Вже на рівні масової свідомості явище взаємодії матері зі своєю дитиною розглядається як таке, що має безумовно інстинктивну природу, тобто є біологічно обумовленим, в той час як становлення батьківської сфери пояснюється впливом соціальних чинників. Інакше кажучи, мати ще до народження дитини на підсвідомому рівні знає, як поводитися з немовлям, а батько шукає свою прийнятну стратегію взаємодії з дитиною вже після її народження. Жінка до народження дитини вже має сформоване уявлення, що таке немовля, і вже орієнтується, як з ним поводитися, адже на етапі ігрової діяльності та няньчення вона досить активно взаємодіяла з символічним представленням дитини у вигляді ляльки. Отримані в цей період мінінавики, моделі поведінки з немовлям актуалізуються на стадії взаємодії з власною дитиною.

Ще до народження дитини в жінки є частково сформована концепція свого образу «Я-мати». В період вагітності ця концепція актуалізується та майже остаточно оформлюється.

Чоловік же не проходив стадій розвитку батьківської сфери в ігровій діяльності. Це не означає, що хлопчики не граються в сім’ю, вони граються, але вже тоді їм пропонується виконувати суто чоловічі ролі, як от «поїхати на роботу», «щось відремонтувати», а дівчатка в цей час бавлять ляльок.   

Тож, і формування Я-концепції батька (усвідомлення чоловіком себе як «Я-батько») припадає на момент, коли він дізнається, що дружина вагітна і Іншою важливою відмінністю становлення материнської та власне батьківської сфер є те, що мати з самого початку перебуває у тісному як фізичному, так і емоційному зв’язку з дитиною. Для батька ж, у період вагітності дружини, немовля існує перш за все на теоретичному рівні. Тобто він знає, усвідомлює, що в нього буде малюк, переживає разом з дружиною, але по-справжньому усвідомити реальність існування дитини ще не може. В той час як для матері існування дитини вже є беззаперечним фактом. Це можна підтвердити і тим явищем, що матері відкритіше, сміливіше, ніж чоловіки, спілкуються з ще ненародженим малюком.

Також і з самого народження дитини мати активно взаємодіє з нею, а батько в цей час шукає свої оптимальні способи взаємодії, для чого йому потрібен час. Дуже важливим для нормального протікання процесу становлення батьківства є забезпечення тісного фізичного контакту батька і новонародженого, адже, на відміну від матері, чия прив’язаність до дитини формується під час вагітності, в батька початок процесу формування прив’язаності до дитини не пов’язане з тілесним, фізичним почуттям.   

Зараз досить популярними стають партнерські пологи, коли разом з жінкою знаходиться близька їй людина (переважно чоловік). В процесі партнерських пологів закладаються надзвичайно сприятливі умови для становлення батьківської сфери чоловіка, адже він в цей час знаходиться в тісному емоційному звязку як з дружиною, так і з новонародженим. Перший крик дитини чинить найбільш відчутну дію на включення не тільки материнського, але і батьківського інстинкту. 

Запроваджується і практика прикладання новонародженого до батька, якщо пологи супроводжувалися кесаревим розтином жінки. Значення такого акту (прикладання) для немовлятка є безумовно надзвичайно важливим для нормального фізичного та психічного розвитку. Разом з тим це надзвичайно важливо і для чоловіка, який в даному випадку одразу включається в процес тісної взаємодії з дитиною. Понравилась статья? Расскажите друзьям:


Другие публикации автора:

Комментировать:Топ публикаций
Идентичность vs. Осознавание Идентичность vs. Осознавание В статье исследуется взаимоотношение концепций иде...
Как выбирать психолога Как выбирать психолога Часто знакомые или друзья, которых я не принимаю в...
Ты туда не ходи, ты сюда ходи. О контроле в отношениях Ты туда не ходи, ты сюда ходи. О контроле в отношениях Контроль в отношениях появляется тогда, когда нет ...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice