Повысить рейтинг
Введите количество баллов которое хотите купить (100 балов = 2$)
*Каждый день, будет сниматься -10 баллов, чтобы поддерживать равные возможности и в рейтинге были наиболее активные психологи.
Присоединяйтесь к нам
Авторизация Регистрация
Авторизация
Логин:

Пароль:

Авторизация
Логин:

Пароль:

Укажите ваш E-mail
Подписаться

Свіжий погляд на стару проблему або Що таке стрес та як і ним боротися?

Подписаться на автора Свіжий погляд на стару проблему або Що таке стрес та як і ним боротися?
17 Октября 2013 13:11:21
5636

Коли мова заходить про стрес, то майже завжди йдеться про щось негативне надзвичайно шкідливе для організму людини. 
У нашій свідомості поняття «стрес» асоціюється передусім з переживанням сильних негативних емоцій, непомірним нервовим напруженням та сильними душевними хвилюваннями. Але стрес - це не просто нервове напруження чи душевне хвилювання. 
Перш за все, стрес - це фізіологічна реакція організму на будь-які зміни внутрішнього чи зовнішнього середовища, яка стимулює захисні сили організму. І, в свою чергу, стрес може бути як позитивним (еустрес), так і негативним (дистрес). 
Еустрес - це корисний стрес, завдяки якому підвищуються захисні сили організму. Людина добре адаптується до природного середовища та в суспільстві. 
Дистрес - шкідливий стрес, так як відбувається виснаження захисний сил організму, руйнування механізму адаптації. В результаті людина втрачає здатність долати труднощі та небезпеку. Та в будь-якому своєму вигляді стрес супроводжується певними емоційними переживаннями і, якщо вони надто сильні та присутні протягом тривалого часу, це може бути причиною розвитку різноманітних захворювань, в першу чергу, збоку серцево-судинної системи. Тому, як кажуть, і печалі і радості повинно бути в міру. Особливе значення для людини має психологічний стрес, так як багато ситуацій у житті стають причиною стресу не через свої об'єктивні особливості, а саме через суб'єктивну реакцію людини на них. 
Як говорить відома приказка, «не такий страшний вовк, як його малюють», тому основним принципом подолання психологічного стресу є наступний: легше змінити свої погляди на світ, ніж сам світ. Якщо Ви відчуваєте, що стрес негативно впливає на якість Вашого життя, потрібно негайно вживати відповідні заходи. 
Пропоную скористатися наступними порадами у боротьбі зі стресом: 
1. Посміхайтеся частіше. 
2. Більше рухайтеся та якомога більше перебувайте на свіжому повітрі. 
3.Спостерігайте за собою. Визначте, які ситуації спричинюють стрес та або намагайтеся уникати їх, або, попередньо налаштувавши себе на спокій та впевненість, зустрічайте «ворога» з високо піднятою головою. 
4. Хваліть себе за кожне навіть найменше Ваше досягнення і не «гризіть» себе весь час навіть за найбільші невдачі. 
5. Читайте лише хороші книги та дивіться хороші фільми. 
6. Не намагайтеся робити декілька справ одночасно. Розплануйте свій день та робіть намічені завдання в залежності від їх важливості. 
7. Навчіться говорити «ні». Постійне «так» спричинює надмірну відповідальність та надлишкове напруження. 
8. Шукайте привід радіти життю весь час і повсякденно. Життя одне, воно прекрасне, тіштеся, що воно є. 
9. Будь-які труднощі, що виникають зустрічайте не з позиції глобальної небезпеки, а дивіться на них, як на сходинки Вашого шляху до успіху. 
10.Живіть сьогоднішній днем. Радійте тому, що є тут і зараз. 
11. Пам'ятайте, що Ваше здоров'я - у Ваших руках. І Ваше задоволення від життя залежить передусім від Вашого бажання бути ним задоволеним.

Автор
: Ірина ПушкарукПонравилась статья? Расскажите друзьям:


Другие публикации автора:

Комментировать:Топ публикаций
Ловушки эмоционального насилия Ловушки эмоционального насилия Некоторые женщины после 2-3 лет брака понимают, чт...
"Дорогие мама и папа!" Письмо родителям в разводе "Дорогие мама и папа!" Письмо родителям в разводе Словами ребёнка о том, что переживают и в чем нужд...
Синдром "опустевшего гнезда". Что делать, когда дети вырастают. Синдром "опустевшего гнезда". Что делать, когда дети вырастают. Около трети родителей, в основном мам, страдают от...

Вы можете подписаться на новые публикации на сайте. Для этого нужно просто указать вашу почту.

Новое на форуме

Перейти на форум


Мы в соцсетях

Присоединяйтесь к нам в телеграм

Telegram psy-practice